Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Росен Тончев спечели първата купа “Grand Prix Sunny Beach”
Автор: Екип Burgas24.bg 17:06 / 28.06.2009Коментари (0)642
Състезание по Супермото в градска среда се провежда за първи път в страната
Пилотът на "Несебър мото" Росен Тончев спечели първата купа "Grand Prix Sunny Beach" в клас Супермото S Open с преднина от 50 точки. Състезанието се проведе по специално трасе в центъра на Слънчев бряг, по случай 50- годишния юбилей на курортния комплекс. Месинговата статуетка беше връчена от изпълнителния директор на дружеството Малина Стратиева. Второ място в същия кръг завоюва известният мотоциклетист Калин Кулев с 44 точки. Трети стана Александър Ленев с 38 точки.

В клас Супермото S1 победител стана Александър Георгиев, второто място спечели Ангел Караньотов, а трети е Тодор Тотев.

В клас Супермото Junior 65сс първото място спечели Харли Горов, второ място Веселин Иванов, а трето Веселин Матеев.
В клас Супермото Junior 85сс победител е Георги Гочев, втори е Цонко Пеев, а трети Станимир Илиев.

На пистата в Слънчев бряг се състезаваха и атрактивните АTV- та. Първо място спечели Николен Кушев, второ място Никола Русев, а трето Цанко Цанков. 42- ма мотоциклетни пилоти участваха в състезанието за първата купа "Grand Prix Sunny Beach".

Състезанието се превърна в истинско зрелище за гостите на курортния комплекс. "Туристите са доволни и се надявам това първо състезание в Слънчев бряг да стане традиционно и след 50 години да продължи да се провежда", каза изпълнителният директор Малина Стратиева. Трасето беше с дължина 1100 м, от които 70% асфалт и 30% off- road. За обезопасяването му бяха използвани над 1 км твърди заграждения, 800 специално изработени чувала с бали слама и над 2 000 предпазни гуми. Три линейки с екипи и един противопожарен автомобил обезпечаваха мотоциклетното състезание. "Организацията беше трудна, но се справихме, няма инциденти, което е най важното", каза председателят на "Несебър мото" Атанас Терзиев. Два часа по- късно трасето беше разчистено.

Организатори на първото състезание в градска среда са "Несебър мото" и Българската федерация по мотоциклетизъм.