Спортните новини: Днес (3) | Вчера (1)
Лукойл Нефтохимик с рутинна победа за 1-0 в своята серия
Автор: Екип Burgas24.bg 11:01 / 01.05.2009Коментари (0)271
Вторият от редовния сезон на женското първенство Лукойл Нефтохимик нямаше никакви проблеми в първия мач от своята четвъртфинална серия срещу Славия Термострен. Бургаският отбор спечели лесно със 101-61 срещу този съперник, който по-скоро обиграва талантливите си млади състезателки, отколкото се надява на някаква сензация в този първи кръг на плейофите срещу кандидат-шампиона Лукойл.

В началото Лукойл позволи на гостуващия отбор да води в резултата за по-малко от минута - при 2-3 и 4-5. Бургазлийки бързо взеха нещата в свои ръце и до средата на първата част взеха аванс от 7 точки - 12-5. До края й, вече по-спокойни и те без много усилия го увеличиха до двуцифрена стойност - 26-16. През втората четвърт те стигаха до коша на Славия още по-лесно, след като за младите състезателки от столицата ставаше по-трудно да спират устрема на здравата физически Даниел Кръчър в подкошието. Тя записа в актива си цели 21 точки до почивката, а отборът й водеше с комфортното 56-30.

И през второто полувреме Лукойл продължи методично да трупа преднина, въпреки че на Кръчър й бе дадена почивка през цялата трета четвърт - тази част завърши при вече внушителните 40 точки разлика - 82-42. Всъщност през цялото второ полувреме центърът на бургаският тим игра само 7 минути и така в него добави към актива си само 2 точки, за да завърши с общо 23. Дори и така обаче тя бе далеч пред всички останали с коефицента си на ефективност в тази среща - 32, с успеваемост на стрелбата 8/10 и 7/7 от наказателната линия, както и със 7 овладени борби.

Отборът на Славия все пак се отчете с една четвърт в която бе равностоен на съперника си - последната (19-19), въпреки че именно в нея Кръчър изигра своите 7 минути. Но иначе Петко Маринов пусна в игра много от резервите си - по-голям шанс за изява от обикновено получиха освен традиционният "шести човек" на отбора Анна Соколан, също и и преследваната от контузии в последните години Даниела Георгиева, както и две от девойките на клуба - Христина Герджикова и местният талант Маргарита Илиева. Теодора Желязкова пък, която е още във възраст "катедки" направи дебюта си при жените с 2 изиграни минути.

Две от тези момичета - Соколан и Георгиева - се възползваха от шанса и записаха двуцифрен актив от по 11 точки. От титулярките пък, освен Кръчър, се отличиха Олена Самбурска с 20 точки, Елена Йоловска с 16 и Неда Джурич с 12. Плеймейкърът Силвия Пеева пък подаде 7 асистенции. За Славия границата от 10 точки минаха само Стефка Николова (14) и Ренета Дикова (10). Вторият мач, след който серията би било логично да приключи, е в София в събота.

Източник: bulgarianbasket.com