Спортните новини: Днес (3) | Вчера (1)
ЛукОйл Нефтохимик пак падна от Дунав Еконт в Русе
Автор: Екип Burgas24.bg 09:46 / 23.03.2009Коментари (0)287
Лукойл Нефтохимик загуби за трети път от Дунав Еконт и то доста тежко - 90:76 точки. Още в първите 5 минути на срещата домакинките наложиха своя стил на игра и поведоха с 14:7. Постепенно обаче играта стана оспорвана и напрегната, дори с изравняване.

Първата четвърт завърши при 28:25 благодарение на ефективна защита на Дунав Еконт и резултатни попадения на Вероника Бортелова. Във втората четвърт русенският тим наложи превъзходството си - 24:16, на полувремето 52:41. Сред бургазлийки се открояваше Лори Неро, която или беше неуловима за русенската защита, или я спираха само с нарушения.

Третата четвърт играха преди всичко стартовите петици и срещата премина оспорвано, но превъзходството на Дунав Еконт продължи - 72:60. Разликата беше запазена и през последната четвърт - 14 точки.

Всичките пет състезателки от стартовия състав на Дунав Еконт записаха в актива си по над 10 точки. Най-резултатни за Дунав Еконт бяха Наталия Топалова с 20 точки и Даниела Петева с 19. За Лукойл Нефтохимик Лори Неро вкара 22 точки, а Олена Самбурска добави 21.

Източник: Gong.bg