Спортните новини: Днес (3) | Вчера (1)
Нафтекс падна от Берое в дербито на „Изток”
Автор: Екип Burgas24.bg 17:34 / 07.03.2009Коментари (0)2040
© M.Olgers/beroe.eu
Нафтекс направи грешна стъпка по пътя към завръщането си в „А" група. „Шейховете" загубиха с 0:2 изключително важното си гостуване на основния претендент за елита Берое в Стара Загора. Беройци вкараха две бързи попадения преди почивката, след което на позволиха на „зелените" да стигнат дори до гол.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на шестимата трагично загинали в катастрофа край Стара Загора тази сутрин.

Солидна агитка подкрепяше бургазлии и възпламени бомбичка преди началния съдийски сигнал, но това не помогна на футболистите, които в този двубой играха с резервните си екипи и те загубиха важното гостуване.

Първата сериозна възможност за гол се откри именно пред футболистите на Нафтекс. Петър Колев изскочи очи в очи с вратаря на домакините, но в последния момент притичал защитни

к успя да изчисти в корнер.

След това положение бургазлии напълно взеха инициативата и в рамките на няколко минути заплашиха многократно вратата на домакините, но пропуски най-вече на Деян Христов лишиха „шейховете" от попадение.

Така се стигна до 23-та минута, когато след серия от рикошети Любомир Величков от домакините успя да прокара топката в мрежата на Нафтекс за 1:0.

След попадението „заралии" взеха инициативата и успяха да нанесат своя втори удар, с който в голяма степен решиха изхода от двубоя. В 30-та минута Ивайло Паргов получи хубаво извеждащо подаване и със силен удар удвои резултата.

След почивката играта се накъса, грубостите изобилстваха и футбол рядко се играеше. Това не позволи на Нафтекс да промени нещо в развоя на срещата и тя приключи 2:0 за домакините.