ЛукОйл не допусна изненада, би Марек с 3:1
Автор: Екип Burgas24.bg 17:34 / 31.01.2009Коментари (0)281
© Bulphoto
Николай Николов отново бе с основна заслуга за победата на ЛукОйл
ЛукОйл Нефтохимик не допусна изненада в петия кръг на турнира "Атаро Клима", мачовете от който важат и за Суперлигата. Момчетата на Северин Димитров бяха доста затруднени от Марек, като загубиха един гейм(на 21), а в останалите три спечелиха с минимална преднина - два пъти на 23 и един на 21. След тази победа бургазлии са лидери и в Суперлигата и за "Атаро клима", но само преди изиграването на срещата на Левски Сиконко с Пирин.

Първият гейм премина равностойно, но ЛукОйл все пак с малко повече опит успя да вземе победата с 25:23. Във втория, който също се движеше без големи точкови разлики, Нефтохимик допусна разсейване около 20-ата точка и Марек успя да дръпне и да затвори гейма с 21:25. Третия премина по същия начин, но в полза на ЛукОйл - равностойна игра до 18:18, след което бургазлии показаха класата си и спечелиха с 25:21.

Последния гейм бе още по-равностоен, като до втората теническа почивка Марек водеше с една точка, но тогава Нефтохимик обърна развитието и поведе с 18:17. Преднината на ЛукОйл се задържа до 24:23, след което дупничани не издържаха психически и сбъркаха собствената си атака, давайки победата на тима на Северин Димитров. Отново над всички в тима бяха Ники Николов и Васил Стоянов.