Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Габровски спечели приза "Колоездач на годината" в България
Автор: Екип Burgas24.bg 15:59 / 29.01.2009Коментари (0)271
Ивайло Габровски бе обявен за втора поредна година за колоездач номер 1 на България, след като спечели приза за 2008-а година в анкетата сред посетителите на уебсайта за велосипедни спортове Probike-bg. Трикратният победител в Обиколката на България спечели анкетата с 233 гласа, докато отборът му КК "Несебър" беше провъзгласен за тим на 2008-а година. Освен титлата от Обиколката на България, Габровски спечели Републиканското първенство в индивидуално бягане по часовник, зае пето място в Обиколката на Мароко и записа няколко етапни победи в Обиколките на Черна гора и Сърбия. Подгласници на тазгодишния победител са Спас Гюров, Републикански шампион на многоетапни състезания, както и Даниел Петров, който спечели Обиколката на Халкидики (Гърция) и получи специална награда за най-комплексен състезател.

В челната десетка попаднаха още Пламен Димов ("Цар Симеон", Пловдив), Георги Георгиев ("Несебър"), Борислав Иванов ("Цар Симеон"), Данаил Петров ("Бенфика", Португалия), Евгени Балев ("Бургас"), Мартин Грашев ("Несебър") и Петър Панайотов ("Бургас" и "Несебър"). В спускането първи е Росен Ковачев (Drag) с 303 точки, следван от Андрей Цолев (ZLE Racing), Дидар Амин (Drag) и други. В дисциплината крос кънтри най-много гласове събра Тодор Ангелов (Drag) - 236, следван от Мария Нечева (Drag), Цветомир Младенов (Велоцентър, Плевен) и други.

Източник: sportal.bg