Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Лукойл Нефтохимик падна с 1:3 от ЦСКА
Автор: Екип Burgas24.bg 11:33 / 24.12.2008Коментари (0)715
© Bulphoto
Лукойл Нефтохимик загуби дербито срещу ЦСКА от първата фаза на Суперлигата с 1:3 гейма. Двата тима изиграха първи официален мач помежду си от пролетта. Двубоят бе отложен от I кръг.

След като успяха да поведат с 18:12, бургазлии стигнаха и до спечелване на първия гейм. Вторият гейм обаче бе софиянци бяха значително по-убедителни и стигнаха до изравняване в геймовете. В края на третата част бургазлии водеха, но "червените" успяха да обърнат и да стигнат до повеждане в геймовете. Волейболистите на Лукойл Нефтохимик загубиха и четвъртия гейм, с което и мача.

Най-резултатни за бургазлии бяха Младен Младенов, който записа 16 точки, както и Васил Стоянов, който завърши с 15 точки. Това бе първа загуба на Лукойл в първенството, но въпреки това тимът на Северин Димитров остана начело в класирането по геймова разлика пред ЦСКА и Левски.