Боже, колко далече сме от истината!

Коментари (1)
23:58 / 06.09.2016
2517
Националният отбор на България победи Люксембург с измъчено 4:3 в първия си квалификационен мач за световното първенство през 2018 година в Русия. Двубоят се игра на стадион "Васил Левски" пред обидно малко зрители.

Нашите демонстрираха несериозна игра в защита и на практика показаха колко сме далече от истината. За статистиката обаче успехът над слабака Люксембург ни изкачи на първо място във временното класиране, тъй като другите два двубоя в нашата група завършиха наравно: Беларус - Франция 0:0 и Швеция - Холандия 1:1.

Победното попадение за България вкара Александър Тонев във 2-ата минута на добавеното време. Преди това Люксембург направи обрат от 1:0 до 1:2 с две попадения в рамките на 2 минути.

Това извади от равновесие голяма част от феновете по трибуните и те започнаха да скандират "оставка".

България - Люксембург 4:3
1:0 Димитър Рангелов (16), 1:2 Йоаким (60, 62), 2:2 Марселиньо (65), 3:2 Ивелин Попов (79), 3:3 Бонхарт (90), 4:3 Александър Тонев (90+2)

България: 12. Владислав Стоянов, 2. Страхил Попов, 3. Антон Недялков, 5. Божидар Чорбаджийски, 15. Иван Иванов, 17. Георги Миланов (65- Александър Тонев), 21. Светослав Дяков (к), 11. Марселиньо, 7. Михаил Александров (55- 18. Ивайло Чочев), 10. Ивелин Попов (84-9. Георги Божилов), 8. Димитър Рангелов