Национална купа грабна състезател на “Несебър мото”
Автор: Екип Burgas24.bg 12:56 / 20.10.2008Коментари (0)262
©
Национален шампион за 2008 г. в клас Open B стана състезателят на "Несебър мото" Камен Георгиев. Той спечели престижното отличие на последния кръг от Националния шампионат по Мотокрос, който се проведе тази неделя в Троян. Със своя мотоциклет "Ямаха" Камен Георгиев спечели ІІ- то място, което му беше достатъчно да отнесе купата за 2008 г. в клас Open B.

По същото време Росен Тончев спечели 5-то място на последния кръг от Европейския шампионат в Солун, Гърция. Престижното място в класацията Тончев завоюва само седмица след сензационния успех на Световната купа на нациите, където Националният отбор по Супермото стана трети.

"Тези успехи дойдоха навръх втория рожден ден на "Несебър мото" и аз се гордея, че за толкова кратко време успяхме да се наложим като един от водещите мотоциклетни клубове в страната", каза председателят Атанас Терзиев. Всички членове на клуба и приятели на мотоциклетистите от Несебър са празнували снощи в Клубния бар. Поливането на победите е продължило до зори.