Кандидатурата на Еролин Кючуков, която бе вкарана в последния момент, разгорещи страстите в местния парламент. Опозицията го определи като "троянски кон" и човек на
Митко Събев и изтъкна като аргумент, че съпругата му Калина Чапкънова е окръжен прокурор.
"Жена му е окръжният прокурор на Бургас Калина Чапкънова. Има явен конфликт на интереси. Тя досега не е показала желание да разследва злоупотребите в дружеството, а прокуратурата трябваше отдавна да влезе там", поискаха от НФСБ и предложиха вместо Кючуков в Съвета на директорите да влезе бивш журналист на ТВ СКАТ. Предложението обаче бе отхвърлено от мнозинството и Кючуков остана като представител на Община Бургас в ПСФК "Черноморец Бургас" АД.
Дали новият Съвет на директорите ще бъде вписан, ще стане ясно след извънредно общо събрание, което предстои да бъде свикано. На него трябва да бъде променен уставът на ПСФК Черноморец, така че решенията да се вземат с обикновено мнозинство, а не с гласовете на 67 % от акционерите, както е сега.
"Имаме възможност да овладеем управлението като изберем петима представители. Да променим устава на дружеството. Тогава ще преминем към следните точки: увеличаване капитала на дружеството, провеждане на преговори като акционер с кредиторите, прехвърляне на апортната вноска към община Бургас и обезсилване на Книгата на акционерите. Дошло е време да спрем да говорим за Черноморец, а да направим нещо за Черноморец и за футбола в Бургас", каза Евгений Мосинов, който е председател на временната комисия, ангажирана с проблемите на Черноморец. За целта той поиска разширяване предмета на дейност на въпросната комисия. Предложението обаче беше отхвърлено от общинския съвет.
Според кмета
Димитър Николов, положението на изглеждало толкова страшно, колкото се опитва да го представи опозицията.
"Дълговете са около 16 млн.лв. Нашият анализ показа следното нещо. От тях 1 млн. са сериозните задължения - към "Пума" и футболисти. Останалите 3 млн.лв. са към Националната агенция по приходи и Община Бургас, а всички други - към Денис Ершов и
Митко Събев. И двамата заявиха пред мен, че нямат претенции за тези средства, които са вкарали в клуба. Смятам, че Община Бургас може да си позволи с малко средства да понесем най-нетърпимите плащания в рамките на 1 млн.лв., може и някои от тях да бъдат разсрочени", каза кметът
Димитър Николов и уточни, че досега Сметна палата и Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ) не могат да направят пълен одит, защото нямат законово право.
За да се случи това дружеството трябва да е над 50 % общинска или държавна собственост. Едва след като Община Бургас стане мажоритарен собственик, ще се допусне пълен одит от компетентните органи.