Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
"Акулите" тръгнаха с победа срещу Ботев в новото първенство
Автор: Екип Burgas24.bg 20:01 / 10.08.2008Коментари (0)1119
"Акулите" започнаха с победа новото първенство на "А" група. Момчетата на Димитър Димитров - Херо надиграха символичните си домакини от Ботев с 1:0. Срещата се игра в Сливен заради наказание на "канарчетата".

Двата отбора изиграха твърд двубой, в който чистите голови положения отсъстваха. Домакините бяха по-настоятелни, но треньорът на бургазлии Димитър Димитров - Херо бе подредил много добре своя дефанзивен вал, който успешно разбиваше набезите на "канарчетата". Все пак по-настойчивата игра на Ботев през първото полувреме позволи на "жълто-черните" да създадат няколко опасности пред Стоянов. Преди почивката Дормушали Саидходжа и Величко Величков имаха добри възможности да обстрелват бургаската врата, но ударите им не попадаха в очертанията.

През второто полувреме играта се изравни и момчетата на Херо погледнаха значително по-смело към вратата на Тошев.

В 48-та минута при центриране в наказателното поле на Ботев Джаейоба свали хубаво с глава на Цонков, но неговия удар профуча над горната греда.

Няколко минути по-късно Марсио центрира към Мишел, който успя да отправи добър удар с глава, но Славчо Тошев се справи и улови.

В 71-та минута падна и единственото попадение в срещата. След ново центриране в наказателното поле на "канарчетата" Божилов успя да намери Кръстев, който с глава прониза Тошев за 0:1.

До края нова възможност за гол се откри пред "акулите", но ударът на Божилов бе спасен от Тошев.

В края на срещата Аврамов бе близо до изравняване , но Марсио успя да изчисти топката от голлинията.