Черноморец и Славия със зрелищно реми на "Лазур"
Автор: Екип Burgas24.bg 20:55 / 25.09.2013Коментари (2)3277
©
Черноморец Бургас завърши наравно 2:2 със Славия в мач от 10-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Лазур" в Бургас.

Непосредствено преди първия съдийски сигнал на пловдивския рефер Владимир Вълков, привържениците на "акулите" издигнаха транспарант с надпис: "Не се подигравайте с любовта ни".

Иначе домакините започна по-активно срещата и още в 14-ата минута Жереми Манзоро се отчете с невероятен пропуск. Френският футболист бе изведен сам срещу Георги Петков, но стреля право в ръцете на вратаря.

Малко след това Славия откри резултата. Атанас Курдов се възползва от грешка в защита на бургазлии и от непосредствена близост прати топката във вратата на Ник Дашев за 0:1.

Черноморец натисна своя опонент в края на първата част, но само добрите намеси на Георги Петков оставиха мрежата му суха.

Отборът на Черноморец започна по агресивно след почивката и след няма 5 минути игра играчите на Димитър Димитров-Херо възстановиха равенството. Точен за "акулите" беше Наджиб Аммари, който с удар от границата на наказателното поле не остави шанс на Петков - 1:1.

Радостта на бургазлии не бе дълга, тъй като в 56-та минута Да Силва вкара втори гол за гостите от София.

В последната четвърт на срещата "акулите" натиснаха своя противник и това даде резултат минута преди края на мача, когато Лъчезар Балтанов фиксира крайното 2:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Николай Павлов.

С тази точка Черноморец остава на 11-а позиция с актив от 11 точки, докато Славия е на 10-о място с 11 пункта. В следващия кръг "акулите" гостуват на ЦСКА, а "белите" посрещат Левски.