Клуб по спортни танци ''Бургас 1975'' за пореден път на върха
Автор: Екип Burgas24.bg 12:44 / 03.07.2013Коментари (0)1164
8 - златни медала , 3 сребърни и 7 бронзови завоюваха състезателните двойки на Клуб по спортни танци ''Бургас 1975'' на Държавно първенство по Спортни танци в к-к '' Албена''.

Абсолютни шампиони в Стандартните танци в групата на Аматьорите отново за 10-ти пореден път станаха Салваторе Тодаро и Виолета Янева, а другите ни представители Станимир Стоянов и Полина Кимова заеха 4-то място.

В същата група, но в Латиноамериканската програма Шампионската титла бе отредена за 4-та поредна година на Константин Тодоров и Андра Линте.

3-то място в тази група заеха Станимир Стоянов и Полина Кимова, а 4-то място бе за Иван Карастоянов и Вероника Гаджева.

При състезателите над 19 годишна възраст Многобой - 10 танца, златните медали и Шампионската титла бе отредена за Станимир Стоянов и Полина Кимова.

За първа година бе проведен и Шампионат за Състезатели до 21 годишна възраст - Латиноамерикански танци и Стандартни танци.

Финала в Латиноамериканските танци бе предимно от представители на КСТ '' Бургас 1975 ''.

В Стандартните танци и Многобоя Кольо Димов и Олга Костадинова заеха съответно 3 и 4 място.

Шампионска титла за Лоренцо Сика и Ванеса Манева, което им отреди правото да представляват България на Световното по Латиноамерикански танци за Младежи на 13 юли в гр. Ченгду - Китай .

С много хъс и енергия Вицешампионската титла завоюваха Братан Братанов и Габриела Бургазлиева. 3-то място бе за Димитър Димитров и Десислава Тепавичарова,4-то за Кирил Димов и Стела Шапкова.

В групата на Юноши Старша възраст - участие взеха 2 танцови двойки.В Латиноамериканскте танци Георг Киряков и Христиана Бургазлиева заеха 5-то място , в стандартните танци - 3-то място , Многобой - 4- то място.

Сергей Хрусталев и Татяна Ефимкина заеха 1-во място в Многобоя - 10 танца , 4-то място в Латиноамериканската програма и 4-то място в Стандартните танци.

В групата Юноши Младша Възраст двойките Георги Енчев и Преслава Балчева и Никита Воронин и Мартина Георгиева взеха участие и заслужено стигнаха на финал.

Георги Енчев и Преслава Балчева грабнаха Шампионската Купа в Стандартните танци и Вицешампионската в Латиноамериканските танци в същата дисциплина Никита Воронин и Мартина Георгиева остана 6 .

В група на Юноши Младша Възраст в стил Техника Латиноамерикански танци Никита Воронин и Мартина Георгиева абсолютно заслужено стъпиха на най - високото стъпало, а именно Шампионското .

Деца 2 до 11 годишна възраст Станимир Статев и Виктория Спасова заеха две 3-ти места в Латиноамериканската програма и Стандартните танци.

С отличното си класиране Бургаската школа на Клуб по Спортни танци '' Бургас 1975 '' с треньори Андрей Тодоров и Добрина Паричкова доказа за пореден път световна класа.