Нови успехи на младите каратеки от Приморско
Автор: Екип Burgas24.bg 20:34 / 13.05.2013Коментари (0)737
©
Спортен клуб „Аригото” донесе 5 медала от Националното първенство в Асеновград
Каратеките от спортен клуб "Аригото" - Приморско завоюваха нови спортни успехи. Те се завърнаха от Националното първенство за деца и юноши в Асеновград с 5 медала - един златен, два сребърни и два бронзови, спечелени в оспорвана борба с над 150 състезатели от цялата страна.

Републикански шампион при 10-годишните стана Мариела Георгиева, която постигна безапелационна победа. Двете втори места в същата категория заеха Станимир Киров и Росица Филипова, а трета се класира Ива Митрева. Бронзов медал в категория до 45 кг. донесе един от безспорните таланти на Приморско - Матей Неделчев, след като поради контузия бе принуден да се откаже от битка за по-престижен приз.

"Като цяло отборът ни показа много добра игра, липсваше ни малко повече късмет. Благодарение на Община Приморско и кмета д-р Германов имахме възможността да покажем на какво сме научили децата", заяви след състезанието треньорът на приморските каратеки Арунас Дзедулионис.