КВК Габрово надви Нефтохимик 2010 с 3:1

09:57 / 25.02.2013
391
КВК Габрово (Габрово) успя да постигне още една престижна победа през този сезон в мъжката Суперлига на България. Волейболистите на Любомир Герасимов се наложиха като гости над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:18) и скъсиха с една точка дистанцията си от лидера Марек Юнион-Ивкони (Дупница) на върха в класиране.

В първия гейм момчетата на Даниел Пеев успяха със силен сервис да пробият посрещането и нападението на габровци и излязоха напред с 25:18. Бургазлии поведоха и във втората част, но между двете технически прекъсвания Зелените тръгнаха по пътя към обрата. Те подобриха обработката на противниковите начални удари и атаката започна да им носи точка след точка, за да се стигне до изравняване след 25:22. В следващите два гейма на пълни обороти заработи и блокадата на КВК, в която дейно участие взе и завърналият се след контузия център Иван Власев и получи най-високата статистическа оценка измежду всички на терена. Габрово затвори драматичния трети гейм при 25:23 и не толкова драматичния четвърти при 25:18, за да се поздрави с трите точки.

Топреализатор на мача стана диагоналът на Габрово Красимир Стефанов, който изригна с 25 точки, благодарение и на страхотната игра на плеймейкъра Николай Найденов. Станислав Петков добави 17 точки за победителите. Най-резултатен за Нефтохимик бе Петър Христов с 19 точки.