Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Бургаска лекоатлетка стана държавен шампион на висок скок
Автор: Екип Burgas24.bg 16:25 / 14.02.2013Коментари (0)1418
©
Елена Петрова постигна феноменален успех на Държавното първенство по лека атлетика в Добрич.

В групата на девойките младша възраст ученичката от Строителния техникум Бургас спечели безапелационно първото място с постижение от 1.63 м. За превъзходството на Елена над съперничките е показателно това, че постижението на класиралата се на второ място девойка е с 13 см. по-ниско.

Шампионката направи опит за покриване на норматив за европейско първенство, но не успя за малко.

Резултатът от държавното първенство дава отлични стартови позиции за младата надежда на бургаската лека атлетика за участие на Балканиадата. Елена Петрова постигна отлични резултати и в състезанието на троен скок, където спечели сребърен медал с резултат от 10.74 м.

От ръководството на лекоатлетически клуб "Европул" Бургас са изключително щастливи от представянето на своите състезатели. Те вече донесоха в клубната витрина сребърен медал на 200 м. спринт при мъжете от международния турнир "Академик" , златен и сребърен медал при девойките младша възраст и призови класирания от 4 до 8 място от Държавното първенство.

Според президента на клуба Румен Ангелов Елена може да служи за пример на своите връстнички не само със спортните си успехи, но и с това, че е пълна отличничка в училище.