Малко не достигна на Черноморец да изненада Балкан у дома

10:06 / 28.01.2013
385
Черноморец бе на косъм да изненада Балкан у дома, но в крайна сметка ботевградчани взеха мача си срещу бургазлии с 96-95. Балканци имаха преднина преди последната част, но в края домакините се върнаха и победителят не бе ясен буквално до последните секунди. Балкан заема четвъртото място във временното класиране с 9 победи и 5 загуби, а Черноморец е на предпоследно място с актив 4-9 и мач по-малко.

Бургазлии започнаха мача доста силно, като малко след средата на първата част поведоха с двуцифрена разлика. След нея резултатът беше 28-23, а след силна втора десетка ботевградчани излязоха напред. На почивката те водеха с 54-48. Нито за момент през третата част гостите не изпуснаха водачеството, като след нея бяха с 11 точки напред. Серия от 16-3 през последната десетка обаче върна Черноморец в мача, а 52 секунди преди края таблото показваше 89-89. Йордан Бозов наниза тройка, а малко след това и един наказателен удар за 4 точки аванс на Балкан. Две поредни тройки - на Константин Коев и Кирил Райков обаче обърнаха нещата и Черноморец излезе напред при 95-94. Бозов обаче вкара кош 15 секунди преди сирената, а който се оказа и решаващият в мача.

Именно капитанът Бозов бе най-силният баскетболист на победителите. Той допринесе с 28 точки, 6 асистенции и по 4 борби и отнети топки. 19 точки вкара Урош Петрович, а с 15 плюс 12 борби се отчете Атила дос Сантош.

За Черноморец най-резултатни с по 22 точки бяха Джеймс Тайлър (14 борби) и Константин Коев (6/8 от тройката). 14 точки и 8 асистенции добави Петър Ракович.

В следващия кръг Балкан ще посрещне Берое, а Черноморец - шампиона Лукойл Академик.

Източник: bgbasket.com