Нефтохимик 2010 с 16-а поредна победа

Коментари (0)
08:55 / 24.01.2013
597
Нефтохимик 2010 записа 16-а поредна победа за сезона в НБЛ-жени. Баскетболистките на Петко Маринов се справиха с Монтана 2003 като гости, побеждавайки с резултат 76-70. Те наклониха везните в своя полза през второто полувреме на мача и продължават да са еднолични лидери в класирането без загуба до момента. Монтанки пък имат актив 6-9 и са в средната част на класирането.

Въпреки лекото предимство на домакините в първите атаки, бургазлийки поведоха с малка преднина в средата на първата част и я запазиха до края - 16-10. След оспорвани минути преди почивката се стигна до равенство при 24-24, но серия от 10-2 до края на полувремето изведе Нефтохимик 2010 напред с 34-26. След серия от 13-2 малко след подновяването на играта гостите се откъснаха с 18 точки напред, а след 30 минути водеха с 60-45. Въпреки че през последната част авансът на Нефтохимик бе свален под 10 точки, времето не стигна за обрат.

Бургазлийки спечелиха борбата под коша с 44-31 и имаха малка преднина при стрелбата общо от игра - 40% срещу 37%. Те извършиха с 4 технически грешки повече и с 3 нарушения по-малко от съперника си.

Ашли Гейл бе над всички за победителките с дабъл дабъл от 26 точки и 13 борби. По 16 вкараха Олга Дубровина и Анна Соколан, а с 12 точки плюс 10 борби завърши Тани Робинсън.

За Монтана 2003 най-резултатни с по 25 точки бяха Милена Томова (14 борби) и Олена Самбурска, а 11 вкара Катя Кордова.

В следващия кръг Нефтохимик 2010 почива, а Монтана 2003 гостува на Левски.

Източник: bgbasket.com