Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Черноморец се бори до края, но загуби от Левски
Автор: Екип Burgas24.bg 11:03 / 17.12.2012Коментари (0)284
Левски спечели очаквана победа като домакин на Черноморец в зала "Универсиада" с 90-81. "Сините" си създадоха преднина през първото полувреме и въпреки че на моменти през второто съперникът намали разликата опасно, баскетболистите на Константин Папазов удържаха победата. Тя е общо седма за Левски, който има и две загуби, а бургазлии са с 3 победи и 6 загуби.

След доста равностойна първа четвърт, през която водачеството бе сменено няколко пъти, "сините" имаха минимален аванс от 2 точки - 18-16. Те обаче дръпнаха напред след силна втора част, през която увеличиха разликата до 14 точки за 47-33.

Комфортната преднина на столичани се запази след почивката, но бургазлии не се отказваха и в средата на последни период се приближиха само на 3 точки от съперника. Все пак Левски не позволи нещо повече от това и удържа победата след стабилни последни минути.

Черноморец имаше по-добър процент за стрелба от тройката - 45% срещу 35% и общо от игра и на това се дължи високата резултатност на тима. Тимът щеше да има по-голям шанс, ако беше реализирал повече от 40-те си възможности от наказателната линия. Той вкара 26 от тях. Левски пък спечели борбата под коша и предизвика 23 грешки на съперника, като извърши 16. Отборът отне с 9 топки повече и вкара 32 точки под коша срещу 20 на противниковия тим.

26 точки плюс по 5 борби и асистенции за победителите записа Марко Маринович. По 13 точки вкараха Чавдар Костов и Стефан Георгиев, а с 12 плюс 6 борби и 5 асистенции се отчете Златин Георгиев.

За Черноморец Кирил Райков наниза 20 точки, а 19 и 14 борби регистрира Джеймс Тайлър. 18 вкара Богдан Боев, а 17 - Константин Коев.

В следващия кръг Левски посреща Берое, а Черноморец - Черно море Порт Варна.

Източник: bgbasket.com