Спартак Плевен надигра Черноморец у дома
Автор: Екип Burgas24.bg 09:45 / 03.12.2012Коментари (0)275
© Sportsimages.bg
Плевенчани с втори успех за сезона, печелят мача в последната част
Първи домакински и общо втори успех за сезона постигна отборът на Спартак Плевен. Възпитаниците на Цецо Антов не се отказаха до края и надиграха Черноморец у дома с 84-80 след обрат в последната част. Така плевенчани вече са с 2 победи и 5 загуби, докато бургазлии са с актив 3-4. В следващия кръг Спартак гостува на Берое, докато Черноморец е домакин на Рилски спортист.

Бургазлии водеха дълго време, а през втората и през третата част авансът им стигаше и до 14 точки. Плевенчани обаче не се отказваха и в началото на последната поведоха. По средата й резултатът бе равен, но последва серия от 8-0 за домакините, която се оказа и решаваща. Малко преди края бургазлии свалиха до 2 точки, но за повече просто нямаше време и в последната секунда Димитър Маринчешки отбеляза два наказателни удара, за да фиксира крайният резултат.

Домакините отново заложиха главно на стрелба от зоната за 3 точки, като от общо 74 опита за стрелба, 47 бяха оттам. Това в крайна сметка им донесе успех, тъй като те вкараха 18 пъти за 38%. Бургазлии имаха предимсто в борбата - 41 срещу 26, но пък направиха цели 27 грешки срещу 13 за плевенчани и това им струваше победата.

Нов силен мач за плевенчани изигра Димитър Маринчешки, който завърши с 24 точки. Илия Станков се отчете с 18 точки, а 14 добави Росен Софрониев.

За гостите от Бургас с 20 точки и 9 борби приключи Богдан Боев. 15 точки отбеляза Константин Коев, а с дабъл дабъл от 13 и 10 борби приключи Кирил Райков.

Източник: bgbasket.com