Класически Черноморец срещу Локомотив Сф

17:06 / 17.11.2012
1410
Насред София Черноморец Бургас отнесе с класическото 3:0 Локомотив Сф в мач от 13-ия кръг на "А" група. Головите за "акулите" реализираха Венци Христов (33' и 47') и Уатара (68').

Двубоят на стадион "Славия" започна отлично за бургазлии, които поведоха в 33-ата минута с гол на Венци Христов. Юношата на Локо Сф се възползва от груба грешка от страна на "железничарите" в защита и не сбърка останал сам срещу Галев.

В края на първата част "червено-черните" останаха с 10 души на терена, след като Костадин Велков получи втори жълт картон, съответно червен за нарушение срещу Уатара.

От това се възползваха гостите и само 2 минути след подновяването на игра през втората част нокаутираха своя съотборник с втори гол. Негов автор отново бе Венци Христов. Уатара преодоля с лекота защитата на домакините, подаде на Христов, който отклони топката за 2:0.

Крайното 3:0 фиксира Юсуф Уатара, който засече по земя центриране на Жереми Фо-Поре.

С тази победа "акулите" са вече на точка зад третия Ботев Пд. Локомотив Сф е 13-ти с актив от 11 точки.