Черноморец отстъпи драматично от Берое
Автор: Екип Burgas24.bg 10:03 / 12.11.2012Коментари (0)338
©
Старозагорци надиграха Черноморец като гост за своя успех
Първа победа в Булсатком НБЛ записа новакът Берое. Това стана при гостуването на старозагорци на Черноморец, което бе спечелено с резултат 70-67. Срещата премина през доста обрати и размени на водачеството, а в края ликуваха гостите. Следващата седмица Берое ще е домакин на TESY България (20), докато черноморци гостуват на Балкан.

След равностойна част първите интересни неща се случиха през втората. В нея гостите играха доста по-силно и направиха серия от 11-2, с която дръпнаха с 11 точки. На почивката те запазиха разликата и, но пък малко след началото на третата част домакините вкараха 13 точки поред и излязоха напред. Те продължиха да имат аванс и в началото на последната той стигна 8 точки. Гостите обаче отговориха със серия от 9-0, която ги върна в мача. 25 секунди преди края резултатът бе равен, а тогава Сергей Цветков отбеляза за беройци. В ответната атака Иво Славчев пропусна, а до края старозагорци съумяха да запазят преднината си.

Процентите на стрелба и за двата тима не бяха никак добри. Черноморци имаха 29% при 18 успешни от 63 опита, докато гостите бяха с 33% при 24 от 72. Берое пък овладя и цели 15 борби в повече от съперника, което даде шанс и за повече атаки. И двата тима изпълниха доста наказателни удари. Черноморец имаше 35 стреляни и 24 успешни, а Берое бе с 30 и 20 вкарани.

Реджи Холмс с 21 точки бе най-резултатен за победителите, като вкара и доста важни кошове в края. Той хвана и 8 борби, а сънародникът му Уил Уокър бе близо до трипъл дабъл приключвайки с 11 точки, 9 асистенции и 8 борби.

За домакините по 15 точки отбелязаха Джеймс Тайлър (13 борби) и Константин Коев, а с 14 се отчете Богдан Боев.

Източник: bgbasket.com