Нефтохимик отстъпи от ЦСКА в петгеймова битка

Коментари (0)
09:45 / 12.11.2012
342
Мъжкият отбор на ЦСКА (София) победи като домакин Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (24:26, 25:14, 22:25, 25:19, 15:8), в мач от петия кръг на Суперлигата, игран в столичната зала Васил Симов.

Така червените записаха втора победа в шампионата, като с три загуби са на седмо място във временното класиране. Нефтохимик 2010 пък отбеляза второ поражение досега и заема на четвърто място в таблицата.

С тази победа Червените показаха, че се борят докрай, независимо от негативните условия и наложителните промени в състава. С основен принос за победата бе бившият национал Ивайло Стефанов, който се завърна от пътуване в чужбина и пристигна за мача директно от летището. С влизането си в четвъртата част Стефанов даде нужната увереност на своите съотборници, които сякъш се преобразиха, а бившият национал завърши този гейм с 2 поредни аса, катко доведе своите до тайбрек. Диагоналът на Червените Ивайло Барутов пък бе основния мотор в атаката на домакините и стана реализатор в мача.

Барутов завърши с 30 точки за победата на ЦСКА, а Петър Кирчев добави 12 в общия актив.

За бугазлии с най-голям актив завърши Георги Петров с 29 точки.

Източник: bgvolleyball.com