Нефтохимик 2010 спря победния ход на Монтана

09:38 / 05.11.2012
376
Нефтохимик 2010 (Бургас) спря победния ход на Монтана (Монтана). В мач от четвъртия кръг на мъжката Суперлига на България волейболистите на Даниел Пеев изковаха чиста победа над тима на Северин Димитров с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16).

В първия и третия гейм домакините имаха инициативата и не я изпуснаха до края. Най-интересно се разви втората част. В нея гостите от Монтана се опитаха да надигнат глава и водеха в резултата през повечето време. Все пак състезателите на Нефтохимик запазиха самообладание и обърнаха и този гейм в своя полза в самия му край.

Основен принос за победата на бургазлии имаха по-добрите им началните удари, които им донесоха 7 аса в мача срещу нито един за монтанчани. Топреализатор на двубоя стана диагоналът на Нефтохимик Георги Петров с 22 точки. Неговият колега в състава на Монтана Александър Горбатков бе най-резултатен за своя тим с 14 точки.

Източник: bgvolleyball.com