Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Нефтохимик с четвърта поредна победа в НБЛ-жени след трилър в Монтана
Автор: Екип Burgas24.bg 09:16 / 29.10.2012Коментари (0)271
©
Нефтохимик 2010 продължи победния си ход в НБЛ-жени, след като записа драматична победа със 77-71 като гост на Монтана 2003. Отборите бяха равностойни от началото до последната секунда на мача, а в края играта бе на нерви. Това е четвърти пореден успех от четири мача за състезателките на Петко Маринов, а монтанки имат победа и две загуби до момента.

Още от първите минути стана ясно, че отборите ще изиграят много интересен мач. Те започнаха непрестанната борба за надмощие още тогава, а малко предимство имаха гостите. Те продължиха да водят с разлика не по-голяма от 4 точки, а малко преди почивката резултатът бе изравнен. След третата четвърт домакините на свой ред поведоха с 60-57, а интересното тепърва предстоеше.

В началото на заключителните 10 минути монтанки поведоха с 5 точки, но Нефтохимик обърна резултата със серия от 6-0. Изключително равностойни минути с игра кош за кош запазиха минималната разлика почти до края на мача. Точно 69 секунди преди сирената резултатът бе изравнен, а Ашли Гейл бе фаулирана и вкара един наказателен удар за 72-71 в полза на бургазлийки. След грешка и неспортсменско нарушение на Радостина Славова Гейл отново застана на линията и вкара една точка. Топката бе за гостите, след което Анна Соколан бе фаулирана два пъти и вкара и четирите наказателни удара, за да оформи крайния резултат.

Нефтохимик 2010 имаше доста добра стрелба от тройката - 9/16 за 56% успеваемост, както и по-добър процент в общата стрелба от игра. Тимът извърши цели 21 грешки срещу само 10 на съперника, но добрата стрелба от разстояние го държеше в мача. Монтана бе по-силният отбор под коша, след като отбеляза 40 точки срещу 28 там, но това не стигна за успех.

Анна Соколан наниза 27 точки и овладя 7 борби за победителките. 22 плюс 5 записа Тани Робинсън, а Ашли Гейл записа дабъл дабъл от 20 точки и 15 борби.

За Монтана 2003 Милена Томова се отчете с 20 точки и 5 борби. 14 вкара Радмила Нешева, а с по 10 завършиха Радостина Славова (13 борби) и Камелия Михалкова.

В следващия кръг Монтана 2003 гостува на Левски, а Нефтохимик 2010 ще почива.

Източник: bgbasket.com