Черноморец разкри Лудогорец - "акулите" нанесоха първа загуба на шампиона
Автор: Екип Burgas24.bg 20:10 / 27.10.2012Коментари (5)2094
Черноморец-Бургас нанесе първа загуба на шампиона Лудогорец. Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо се наложиха с минималното 1:0 над тима от Разград в мач от 10-ия кръг на "А" група. Единственото попадение за бургазлии вкара Тодор Паланков в 30-ата минута.

Лудогорец започна по-активно срещата и още в 7-ата минута искания от турския Анталияспор Йордан Минев пропусна да се разпише, след като от 7-8 метра стреля право в ръцете на Стоян Колев. Последваха още няколко добри атаки от страна на гостите, но така и не можаха да преодолеят национала на "акулите". Така се стигна до 30-ата минута, когато Юсуф Уатара центрира от фаул, а вратаря Чворович и играчи на "зелените" не можаха да изчистят топката, а падналия на земята Паланков с крак е бутна за 1:0. Така и завърши резултата до почивката.

През втората част шампиона засили натиска към вратата на домакините. В 49-ата минута Марселиньо мина като на парад през няколко бранители на Черноморец и отправи удар, но за щастие на бургазлии той не намери очертанията на вратата. Четвърт час преди края Марселиньо отново се отчете с пропуск, след пас на капитана Емил Гъргоров. Пет минути преди края "акулите" пропуснаха да довършат гостите. След самостоятелен рейд на Гаел отляво, той центриране към вратата на Лудогорец, където на два метра от голлинията Христов пропусна да се разпише.

Така с тази победа Черноморец се изкачи на 6-та позиция с 15 точки. Лудогорец остава на първа позиция с 25 пункта, колкото има и Левски.