© cska.bg | | В касата на Черноморец и вчера не влезе и стотинка от дължимото от ЦСКА. Известно е, че "армейците" имат ултиматум да се разплатят с клубове, агенции и физически лица до 30 септември, за да спасят евролиценза си за следващите три години. Основната част от дълга на клуба е по казуса с привличането на Мишел Платини от Черноморец от лятото на 2009 г. Бургазлии чакат 500 000 лева само по главницата, като в тази сума не се включват всички наказателни лихви, които текат от години."Доколкото ми е известно, в касата на клуба все още не е влязла и стотинка от ЦСКА. Дължат ни 250 000 евро или половин милион лева само по главницата. Това не е сума, която може да се плати от днес за утре, като се има предвид колко време от ЦСКА не са направили това", заяви за "Меридиан Мач" адвокатът на Черноморец Кери Богоева.
"Ние доста си писахме с Лицензионната комисия на УЕФА, като сме ги уведомили няколко пъти за нашите претенции. Знаете, че от ЦСКА бяха завели дело срещу Черноморец, което загубиха на всички инстанции, като на 7 декември 2011 г. има решение на Върховния касационен съд в наша полза", уточни Богоева.
Тя бе категорична, че ЦСКА са нарушили договора за Мишел Платини още три седмици след подписването му. "В контракта има изрична точка, че ако не се спази някой от сроковете за плащане, цялата сума става предсрочно изискуема. Това става още на 30 септември 2009 г., като имаме нотариална покана ЦСКА да ни плати още от месец октомври преди три години. Всичко след това са само увъртания и непрестанни смени на позициите и различни версии на софийския клуб", каза адвокатът.
От Черноморец отново уточниха, че не се борят срещу ЦСКА, а са за спазването на правилата. "Обидно е клубове в България да фалират, да не получават лиценз, а ЦСКА, който има дълг от 5 млн. лева към НАП и 500 000 лева към Черноморец, винаги да минава между капките.
Две години поред те взимаха лицензи заради висящо дело с нас, което не беше взимано под внимание. Не знам обаче как получиха право да играят в "А" група последния сезон, това е пълна загадка. Ясно е, че има вратички, които използват, но трябва да има и някои, които да им помага да ги отварят, защото те винаги са на ръба на закона", завърши Кери Богоева. |