Възпитаници от "Уорирър"- Бургас с три златни медала от държавното по ММА
Автор: Екип Burgas24.bg 18:15 / 29.04.2012Коментари (0)5102
©
Три златни медала спечелиха възпитаниците на треньора Теодор Карастоянов от клуб "Уорирър" - Бургас от провелото се на 28-ми април държавно пъревнство по ММА.

Общо 162-ма състезатели мериха сили и умения в столичната спортна зала "Арена Армеец", където заради големия брой участници от Българскта ММА Федерация осигуриха и ринг и татами за срещите. Състезанието, което се проведе в три възрастови групи даде сериозна заявка за участници, които ще дебютират в бъдеще и на професионалния ринг.

Стараши треньорът Теодор Карастоянов заведе в "Арена Армеец" общо седем от състезателите си. "Всички тренираха активно и се готвиха на пълни обороти. Разбира се това е игра на тактика и

©
умения, нормално е да се допуснат и грешки. Като цяло съм доволен от момчетата" - сподели Теодор Карастоянов.

Във възрастова група от 18 до 21години, двама от бойците на Карастоянов стигнаха до финал и триумфираха със златото. В категория до 77кг Мартин Стоянов елиминира съперника си с ключ на ръката. В категория до 84кг Ивайло Димов спечели златото с умело приложен ключ гилотина. Във възрастова група над 21 години шампион стана Илиян Стефанов. Той победи след отказване на съперника си във втори рунд.

Професионалните бойци Сотир Кичуков и Георги Стоянов - Станчев пък отпътуваха за столицата като помощници на треньора карастоянов, както и за важна подкрепа в ъгъла на всеки свой съотборник.