Дунав 8806 грабна титлата, след нова победа над Нефтохимик 2010

08:59 / 28.04.2012
405
Дунав 8806 грабна титлата в женското баскетболно първенство, след като спечели финалната серия срещу Нефтохимик 2010 с 3:1 победи.

В четвъртата среща русенският тим се наложи в Бургас със 67:52, и след като три сезона не успяваше да се пребори за трофея, тази година направи златен дубъл, след като спечели и Купата на България.

Бургазлийки изглеждаха уморени и през второто полувреме не можаха да се противопоставят на съперника си. Отделно от това пък на загрявката преди мача се контузи Олга Дубровина, което още повече намали шансовете на тима. Дунав игра най-добре през целия сезон и заслужено е новият шампион на България, като бе такъв и през 2008 година, а последните три титли пък бяха за бургазлийки.

Отново Ейдриен Джонсън бе над всички за победителките, като тя завърши с 34 точки и 6 борби. Виолина Кочева отново се включи на добро ниво и се отчете с 10 точки и 9 борби, а Христина Минкова добави 8 и 11.

За домакините най-резултатна бе Анна Соколан с 16 точки. Габриела Костова добави 10, а Анета Митева вкара 9 точки.