Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Нефтохимик допусна обрат от Арда в Бургас за Купата
Автор: Екип Burgas24.bg 09:54 / 29.03.2012Коментари (0)374
© Burgas24.bg
Волейболистите на Арда (Кърджали) продължиха с успешното си представяне. След като в петък Константин Митев, Невен Нешев и комапния играха на финала за Купата на България, днес "терминаторите" от Кърджали обърнаха като гост Нефтохимик 2010 в Бургас с 3:2 (19:25, 25:27, 25:23, 25:22, 15:12) в първи мач от 1/4-финалните плейофи в Суперлигата.

Като фаворити в срещата, третите от редовния сезон - Нефтохимик, спечелиха убедително първия гейм пред около 300 зрители в зала "Младост". Във втората част те удвоиха аванса си, но стигнаха до победата в гейма след трудно 27:25. Това обаче не отказа кърджали и те започнаха да коват големия си обрат. Те спечелиха трети гейм с минимална разлика, в четвъртия бяха малко по-убедителни и вкараха мача в тайбрек. Арда запази инерцията си и в петата част, за да затвори мача в своя полза.

Така Арда поведе с 1-0 победи в серията и се нуждае от още един успех, за да се класира на полуфиналите. Вторият мач от серията, която се играе до две победи, е в Кърджали в петък (30 март) от 17:30 часа.

Източник: BGvolleyball.com