Нефтохимик разби слабака Виктория волей
Автор: Екип Burgas24.bg 15:40 / 18.02.2012Коментари (0)423
Волейболистите на Нефтохимик 2010 постигна 9-та победа в Суперлигата на България, след като разгромиха вкъщи Виктория Волей с 3:0 (25:13, 25:14, 25:17) в среща от 18-ия кръг, играна тази вечер в зала "Младост" в Бургас. Мачът продължи само 59 минути.

Най-резултатен за победителите бе центърът Мартин Палийски с 10 точки (4 блока, 3 аса и 38% ефективност в атака), а Венцислав Георгиев добави 9 точки (1 блок, 1 ас и 54% ефективност в атака), въпреки, че игра само в първите два гейма. За тима на Виктория Волей Иван Иванов реализира 13 точки.

Така възпитаниците на Пламен Христов са на 4-то място във временното класиране с 27 точки след 9 победи, 7 загуби и два мача по-малко, докато пловдичани са на предпоследното 11-то място с 12 точки след 4 победи, 13 загуби и 1 среща по-малко. В следващия кръг Нефтохимик отново са домакини, но този път на КВК Габрово, а Виктория приема силния тим на Марек Юнион Ивкони. Двубоите са съответно в сряда (22 февруари) и събота (25 февруари) от 18:00 часа.

НЕФТОХИМИК 2010 - ВИКТОРИЯ ВОЛЕЙ 3:0 (25:13, 25:14, 25:17)

НЕФТОХИМИК: Неманя Видич 5, Мартин Палийски 10, Андрей Николов 6, Николай Найденов 1, Марко Максимович 7, Венцислав Георгиев 9 - Добромир Димитров-либеро (Костадин Иванов 1, Петър Христов 5)
Старши-треньор: Пламен Христов

ВИКТОРИЯ: Пламен Драгиев 2, Петър Бъчваров 3, Антон Костадинов 3, Евгени Григоров 1, Георги Стойков 5, Иван Иванов 13 - Асен Дапев-либеро (Иво Драмов, Кирил Меретев 1, Васил Атанасов 1, Спас Байрев)
Старши-треньор: Петьо Драгиев.