Черноморец разби Ботев Пд в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 15:11 / 03.02.2012Коментари (7)2086
"Акулите" постигнаха убедителна победа в своята поредна контрола, надигравайки отбора на "Ботев" Пловдив с 3:0. Първите 20-ина минути двубоят вървеше равностойно, но след това бургазлии взеха нещата в свои ръце и с две бързи попадения решиха изхода на срещата. В 33-та минута Преслав Йорданов откри, след хубава асистенция на Венци Христов. Още в следващата атака именно Христов удвои след самостоятелен пробив.

През втората част черноморци отново бяха тимът, който изцяло диктуваше събитията на терена. Класическият резултат беше оформен 5 минути преди края на срещата, когато Преслав Йорданов засече центриране от дясно на Костадин Дяков, който се появи като резерва през втората част.

Перфектните условия на терена, както и сравнително високите температури станаха предпоставка за голям зрителски интерес. Над 200 човека се виждаха по трибуните, от които и солидна агитка на домакините, които окуражаваха своите любимци през целия двубой. Сред гостите бяха и националните селекционери, начело с Любослав Пенев.

Състав на Черноморец-Бургас: Стоян Колев, Траян Дянков, Николай Николов, Фопоре /Крум Стоянов/, Кристофър Уалембо /Венелин Филипов/, Цветомир Цонков /Паланков/, Аатиф Шаешу /Балджийски/, Радостин Кишишев /Телкийски/, Меди /Костадин Дяков/, Йоан /Венци Христов/, Преслав Йорданов.

Следващата контрола на "акулите" е на 4-ти февруари /събота/ от 13:00 часа на градския стадион в Поморие.