Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Момче от Царево бронзов медалист от Европейското по свободна борба във Варшава
Автор: Екип Burgas24.bg 13:04 / 25.08.2011Коментари (0)683
©
Мариан Тодоров спечели бронзов медал на Европейското първенство по свободна борба за кадети в категория до 100 кг, което се проведе във Варшава / 9-14 август/ и стана единственият медалист от България. Момчето е родом от с. Кости, но живее със семейството си в Царево. Младият спортист с радост сподели новината за успеха си. Най-трудната му среща в първенството е била на малкия финал за третото и петото място с представителя на Унгария. Побеждава го с резултат 2:0 / 2:0;3:0 / и грабва бронзовия медал. В оспорвана борба преди това успява да надвие румънеца и словака. На полуфинала Мариан е загубил от представителя на Грузия, който става и шампион в категорията.

Класирането в категорията до 100 кг е: І място - Грузия /златен медал/, ІІ място - Азербайджан /сребърен медал/ , ІІІ място -България / бронзов медал/. На европейското във Варшава участва още един състезател на "Черноморец -Бургас" Мухамед Махмуд, в категория до 54 кг. След загуба от грузинеца момчето отпада от състезанието.

Това е първото участие на Мариан на голямо първенство. Той е състезател на "Черноморец-Бургас" с личен треньор Николай Милков. В клуба е от шест години, но вече два пъти е ставал републикански шампион в категорията си - през 2010 и 2011 г. Има златен медал от турнира в Кошице, Словакия / 2011 г./ и златен медал от турнира "Русенски легенди" в Русе през март същата година. Възпитаник е на спортното училище в Бургас "Юрий Гагарин".