Голям двоен успех в международна регата за ЯК Черноморец Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 10:53 / 06.06.2011Коментари (0)362
В периода 02.06.-05.06.2011г. в град Балчик се проведе четвъртото издание на международната ветроходна регата "Калиакрия Куп 2011", в която участие взеха,както най - добрите състезатели в киловото ветроходство на България, така и представители на Румъния и Украйна !

При много тежки метеорологични условия,слаб вятър - стигащ до пълно безветрие,силни течения и при изключителна конкуренция, представителите на ЯК "Черноморец Бургас", доминираха в два от класовете, през цялото време и заслужено спечелиха. Ветроходните яхти бяха разделени в 4 класа. В клас IRC Cruiser шампионската купа спечелиха яхта "Норд" с шкипер Георги Калоянов. В клас Conrad 25 - спортен петерсон - екипажът на шкипера Валентин Николов също завоюваха първото място! Третата яхта с шкипер Величко Динчев се класира 6-та в клас IRC Racer, където се състезават най - бързите лодки.

Този голям успех на клуба дава надежди за още призови места в започващия сезон при киловите лодки !