Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
КК "Несебър" избра нова база в Белгия
Автор: Екип Burgas24.bg 12:58 / 20.04.2011Коментари (0)450
©
Колоездачите на "Несебър" избраха нова база за подготовката си в Белгия, където въртят педали вече четвърта поредна година. Вместо в Харелбеке треньорът Димитър Господинов провежда лагер в Герадсберген.

Започна и поредицата от участия на спортистите в синьо-бели трика в стартове по шосетата на Белгия. В състезанието "2 дни във Фландрия" несебърлии се класираха 11-и от 33 отбора от САЩ, Германия, Холандия, Франция, Люксембург и домакините. В конкуренцията на 197 състезатели най-предни места заеха капитанът Спас Гюров и Мартин Грашев, финиширали съответно 31-ви и 35-и.

За "Гран при на Белеген" /25 отбора, 147 състезатели/ най-добре от българския клуб се представи Александър Алексиев, наредил се на 17-о място. Грашев е 32-ри в този старт.

В пробега Брюксел - Герадсберген /28 отбора, 194 състезатели/ Гюров е 71-ви, а Валентин Стоенчев - 78-ми.

"Младите момчета, които привлякохме в клуба, бързо навлизат в обстановката. Всички са много доволни от новите велосипеди "Шокблейз", с които ги обзаведе италианската фирма "Макстек". Нашите колоездачи станаха рекламни лица на производителя, който изпрати в Белгия свой фотограф да ги снима в стартовете им с марковите колелета", коментира мениджърът на КК "Несебър" Георги Енчев.

Колоездачите в синьо-бели трика ще участват в състезания на белгийска земя до 6 юни.