Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Нефтохимик загуби и втория полуфинален плейоф срещу Пирин
Автор: Екип Burgas24.bg 09:25 / 15.04.2011Коментари (0)605
© Burgas24.bg
Волейболистите на Нефтохимик завършиха с две загуби срещу Пирин Балканстрой в полуфиналните плейофи в Суперлигата на Националната волейболна лига и отпаднаха от битката за шампионската титла. След 3:0 в Разлог, във втория мач момчетата на треньора Пламен Христов показаха съвсем друга лице и бяха на крачка от изравняване в серията.

В тайбрека обаче гостите надделяха с 14:16 и така след 2:3 Пирин ще играе на първия финал в историята си срещу настоящия волейболен шампион на България ЦСКА.

"Червените" се класираха след 3:1 над Марек Юнион Ивкони.

Срещата в зала "Младост" бе изключително оспорвана и драматична, а домакините се раздадоха до край и играха на върха на своите възможности. Първият гейм бе затворен едва при 34:36 за Пирин, като и двата отбора пропуснаха по няколко геймбола. Във втората част домакините бяха много по-убедителни и спечелиха с 25:21 т., а третия период взеха с 25:20. До тайбрека се стигна след успеха на пиринчани в четвъртия гейм, който те спечелиха с 20:25.

Нефтохимик имаше сили и реални шансове да спечели гейма, но състезателите не издържаха в решителните моменти и отстъпиха с 14:16.

Така този сезон в НВЛ момчетата на треньора Пламен Христов завършиха на трето място в Суперлигата.

Съставът на Нефтохимик: Александръв 16, Стефанович 8, Кадънков 18, Андр. Николов 13, Власев 12, Богданов 13, Иванов-либеро /Петков, Димитров, К. Николов/.

Източник: в. "Компас"