11 медала спечелиха каратеките на "Самурай" в Русе

09:08 / 12.04.2011
299
Шест златни, четири сребърни и един бронзов медал, спечелиха каратекита на бургаския клуб "Самурай". На държавното първенство в Русе, 12 бургазлии премериха сили с 150 човека от 21 клуба в страната.

При момичетата Габриела Мирчева взе златото в категория до 40 килограма. Михаела Иванова (55кг) спечели първото място при девойките младша възраст. При старшата възраст, Ани шен се окичи със златния медал при 55 килограмовите. При момчетата Даниел Бойчев завоюва златното отличие в категория до 40 килограма. При юношите младша възраст, Андрей Андреев (55 кг) също спечели златен медал. При 60 килограмовите Бергджан Шен допълни златната колекция на "Самурай".

Със сребро се окичиха Ивайло Маринов, който загуби финала от своя съотборник Даниел Бойчев, Ян Марес (60 кг), Красимир Петров (65 кг) и Александра Стойкова (+55 кг). С бронза се задоволи Дилян Николов (60 кг), който показа завиден хъс. Каратеките на СК"Самурай" се подготвят под вещото ръководство на старши треньора на младежкия национален отбор, сенсей Иван Иванов (3ти дан) и сенсей Живко Андреев (2ри дан).