Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
Над 40 стрелци от цяла България премериха сили в турнира по "Бенчрест Купа Бургас 2011"
Автор: Екип Burgas24.bg 11:10 / 29.03.2011Коментари (0)956
Над 40 стрелци от цяла България премериха сили в провелия се преди дни на стрелбищен комплекс "Капчето" турнир по "Бенчрест Купа Бургас 2011". Близо единадесет часа професионалистите демонстрираха своите умения и майсторство в различни дисциплини с малокалибрено и пневматично оръжие.С малокалибрена пушка от клас "ловни" първото място зае Виделин Чолаков от гр Стара Загора, който по професия е военен снайперист.С малокалибрена пушка клас "спортни" победител стана Анастас Гогов от гр.София,а в дисциплините пневматични пушки клас до 16 J -Николай Атанасов от гр. Бургас и в клас над 16 J Стилян Пасков от гр. Козлодуй.

Най - атрактивна за състезатели и публика се оказа последната дисциплина от състезанието, а именно "Майсторски клас". В него участниците трябваше да улучат колода карти за игра поставени на разстояние 50м, с куршум да разкъсат тънка рибарска корда поставена на същото разстояние.И в тази най-трудна част на състезанието призово място зае отново бургазлия - Красимир Георгиев, който отнесе за спомен и Купа Бургас 2011. С приятни емоции, майсторски умения и приятелска конкуренция премина първото по рода си състезание по Бенчрест.Организаторите изразяват своята надежда този вид спорт да придобие все повече популярност и почитатели сред младото поколение.Професионалистите са убедени,че спортът изгражда състезателен дух и добра дисциплина у хората.