"Акулите" бяха близо до сензация срещу Локо (Пд), но късметът им обърна гръб при дузпите

Автор: Стойчо Генов
17:03
177
Футболистите на Черноморец (Бургас) бяха близо до истинска сензация в родния футбол, но късметът им обърна гръб при изпълненията на дузпи. "Акулите" измъчиха елитния Локомотив (Пловдив), но в крайна сметка отпаднаха от турнира за Купата на България.

Те отстъпиха с 2:4 след дузпи в 1/16-финален двубой, който се игра на стадион “Лазур" в Бургас.

В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1. Хуан Переа (51) реализира първото си попадение в официален мач за Локомотив, а Живко Петков (78) бе точен за домакините.

Първата голова ситуация пловдивчани създадоха в 18-ата минута. Медвед проби по левия фланг и подаде към Хуан Переа. Колумбийският таран бе сам срещу вратаря, но от 3 метра направи по-трудното и шутира високо над гредата в аут.

Малко след това "акулите" отговориха с първия си и единствен точен удар през първото полувреме. Живко Петков отправи шут от над 25 метра, но право в тялото на Кристиан Томов, който първо парира, а след това улови топката.

В 36-ата минута Марсилио бе намерен с извеждащо подаване в наказателното поле. Бразилецът шутира с десния крак, но вратарят на домакините спаси.

Пет минути след почивката Локомотив откри резултата. Ивайло Иванов изведе брилянтно с дълъг пас Хуан Переа сам срещу вратаря и колумбиецът с левия крак от воле вкара за 0:1.

Черноморец пропусна идеална възможност за изравняване на резултата в 65-ата минута. Бившият халф на черно-белите Станислав Маламов се озова в чиста позиция на 3-4 метра пред вратата. Отправи мощен удар от воле с левия крак, но за късмет на Кристиан Томов - право в него и той изби.

Последва нова атака, при която домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Хуан переа, но такава не бе отсъдена.

Така се стигна до 78-ата минута, когато все пак "акулите" изравниха. Това стана след центриране от фаул, при което капитанът Живко Петков бе изпуснат на 2 метра пред голлинията и засече с глава покрай не реагиралия по никакъв начин Кристиан Томов за 1:1.

При изпълненията на дузпи Ангел Лясков пропусна, но Переа, Христо Иванов, Ефе Али и Ивайло Иванов бяха точни. За домакините Тодор Чаворски шутира в гредата, а изстрелът на Станислав Маламов бе спасен от Кристиан Томов

Черноморец: 1. Димитър Тодоров, 33. Георги Господинов, 77. Георги Маджаров, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 6. Павел Георгиев, 23. Олексей Геловани, 10. Емануил Манев, 21. Станислав Маламов, 11. Хидает Хюсеин, 9. Живко Петков.

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 20. Милош Петрович (99- 33. Георги Каракашев), 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 75. Йоан Н'зи (71- 12. Ефе Али), 21. Владимир Медвед (75- 44. Ангел Лясков), 80. Марсилио, 9. Хуан Переа.