Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Нефтохимик продължава напред в Европа след нова победа в Чалъндж къп
Автор: Георги Куситасев 22:41 / 16.10.2024Коментари (0)105
© neftochimicvolley.com
ВК Нефтохимик 2010 продължава напред в Европа след нов триумф над Кифисия в континенталния турнир за Чалъндж къп – този път с 3:1 (23, -21, 21, 20) гейма като гост в Гърция.

Момчетата на Иван Станев, които спечелиха с 3:0 гейма преди седмица пред близо 1400 души в "Арена Бургас“, решиха нещата, след като поведоха с 2:1 и взеха нужните им геймове, за да не се стига до "златен гейм в реванша от 1/32-финалите.

Следващият съперник на българския тим е Спор Тото Анкара (Турция).

Първият гейм в зала "Зиринейо“ тръгна точка за точка, докато в един момент ВК Нефтохимик 2010 не се откъсна с 8:5. На този етап централният блокировач на българския отбор Венцислав Рагин беше записал 2 точки, а топреализатор бе петкратният шампион с бургазлии Георги Петров, сега с екипа на Кифисия – 3 т.

Избраниците на Иван Станев се опитаха да поддържат разлика от три точки, но постигнаха нещо повече – авансът на гостите набъбна до 18:13.

Водачеството на ВК Нефтохимик 2010 продължи да бъде убедително – 21:17, но тук напрежението рязко се покачи, защото Кифисия доведе нещата до 20:21.

Все пак момчетата на Станев намериха начин отново да дръпнат с 24:21, а в крайна сметка и да вземат гейма с 25:23! Центърът ни Красимир Георгиев завърши като с най-много точки от нашия отбор първата част – 4, а Жоро Петров записа 7 за гръцкия ни опонент.

Във втория гейм Кифисия поведе с 8:6, но ВК Нефтохимик 2010 показа характер и изравни на 9:9. После ние излязохме напред с 12:11, като в тази част на втория гейм се развихри полският диагонал Рафал Фарина – след като в първия гейм бе записал само една точка, седем от първите 12 точки във втория бяха негови!

Резултатът стана и 14:12, и 17:14 за отбора на Иван Станев. Кифисия обаче съумя да стигне не само до равенство – 19:19, но и да поведе с 21:19. Домакините стигнаха и до геймбол при 24:21, за да вземат частта с 25:21.

В третия гейм на мястото на капитана Аксел Трухчев в шестицата започна другият французин – Франсоа Ребейрол. След размяна на точки за начало на тази част поведохме с 5:4, но гонитбата продължи с 10:10. На този етап от срещата Фарина имаше 10 т., а разигралият се сръбски диагонал на домакините Стефан Окошанович – 13.

И в тези минути ВК Нефтохимик нанесе решителния си удар в северната част на Атина – 13:11 и след това 17:14 след резултатни действия на Ребейрол и Пенчев.

Малко по-късно тимът печели и тази част с 25:21, с което се класира за 1/16-финалите.

В четвъртия гейм Трухчев се върна в шестицата, като мястото си му отстъпи Розалин Пенчев.

Вече спокойни от класирането, избраниците на Станев отново започнаха да се гонят в точките с Кифисия, като гръцкият отбор повеждаше с 5:4 и 11:10. ВК Нефтохимик 2010 обаче дръпна с 19:15. И накрая отново стигна до успеха – 25:20 и 3:1.

Полякът Рафал Фарина завърши като топреализатор мача с 15 точки, колкото натрупаха и Жоро Петров и Стефан Окошанович за домакините. С цели 8 точки се отчете разпределителят ни Добромир Димитров – 2 аса, 3 от блокада и 3 от атака!

Над 200 двойки ще вземат участие в 39-я Международен турнир по спортни танци "Купа Бургас"
Черноморец приема Локомотив (Пловдив) на стадион "Лазур"