Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Велик! Магомед Рамазанов ще се бори за титлата на Игрите в Париж
Автор: Георги Куситасев 21:24 / 08.08.2024Коментари (0)997
© БОК, Йордан Петков
Магомед Рамазанов ще се бори за златото в категория до 86 кг на свободната борба на Игрите Париж 2024.

Националът ни победи световния номер 1 до 23 години Аарън Брукс от САЩ след уникален обрат от 0:3 на 4:3 точки.

Дагестанецът с български паспорт губеше с 2:3 точки само секунда преди края, но след феноменален обрат, стигна до победата с 4:2.

В четвърфиналите националът тушира петия от последната олимпиада Джавраил Шапиев (Узбекистан), който след това дълго не можеше да стане от тепиха.

А на старта в категория Рамазанов преодоля с технически туш 12:2 Александър Мур (Канада).

Класирането на финал на Игрите в Париж за Рамазанов означава, че България вече има трети медал от форума. Вчера националът в категория до 87 кг в класическия стил Семен Новиков също се класира за финала, който е по-късно тази вечер, а боксьорът Хавиер Ибанйес си осигури поне бронз в категория до 57 кг и тази вечер излиза в битка за големия финал.