Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Испания елиминира Франция и ще се бори за титлата на ЕВРО 2024
Автор: Георги Куситасев 08:33 / 10.07.2024Коментари (0)1178
© FB: UEFA EURO 2024
Испания обърна Франция от 0:1 на 2:1, за да се класира за големия финал на Европейското първенство по футбол, което продължава в Германия.

Двубоят се игра на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

"Петлите" откриха резултата чрез нападателя на шампиона на Франция Пари Сен Жермен - Рандал Коло Муани.

Той бе точен в 9-ата минута, а асистенцията бе на мегазвездата Килиан Мбапе.

"Ла Фурия Роха" изравниха в 21-ата след уникален гол на 16-годишната изгряваща мегазвезда Ламин Ямал.

С него младокът подобри два уникални рекорда във футбола. За тях четете ТУК.

Само 4 минути по-късно след удар на Дани Олмо от състава на Испания, топката се отби в защитника на Барселона Жул Кунде и влезе неспасяемо във вратата на Франция за втори път.

През втората част не паднаха нови голове и в неделя (14-и юли), Испания ще играе за евротитлата срещу спечелилия измежду Англия и Нидерландия, които играят утре вечер.

"Ла Фурия Роха" имат до момента 3 трофея от Европейски първенства. Те са шампиони през 1964-а, 2008-а и 2012-а година.

Испания изравни Франция в директните двубои. Двата тима вече имат по 7 успеха, а два мача са завършили при равенства.