Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Германия "позлати" гимнастичките от Олимпия Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 11:32 / 04.11.2010Коментари (0)469
Момичетата от клуба по художествена гимнастика "Олимпия" Бургас превзеха поредния спортен връх.

На силния международен турнир в немския град Хоф, където участваха представители на водещите сили в красивия спорт Никол Кръстева спечели безапелационно златен медал и първо място в групата на седемгодишните, Теодора Стоянова стана шампионка при децата, родени през 2002 год., а Ирена Гайдарджиева спечели категорично първото място във възрастовата група на родените през 1995-97 год.

Доброто представяне на възпитаничките на треньорките Елена Симеонова и Кремена Петкова беше затвърдено със сребърен медал от десетгодишната Стелла Маринова иосемгодишната Ина Николова, която зае шесто място.

На турнира много добри резултати постигнаха и момичетата от пловдивския клуб "Брилянт".

От треньорското ръководство на "Олимпия" Бургас не крият гордостта си, че по време на награждаванията на шампионките най-често е звучал българският национален химн, нещо, което се случва все по-рядко на международни състезания.

Източник: Дарик радио