Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Пирин размаза 3:0 Лукойл на старта на волейболното първенство
Автор: Екип Burgas24.bg 10:58 / 30.10.2010Коментари (0)522
Пирин Балканстрой тръгна ударно в Суперлигата, след като разгроми като гост с 3:0 (19, 23, 24) втория от редовния сезон на миналото първенство Лукойл Нефтохимик.
Най-резултатен за гостите от Разлог бе 18-годишния Николай Пенчев, който записа 11 точки. Пирин показа прекрасна игра на блок като другия национал в тима - Светослав Гоцев се отчете с 8 точки. За домакините най-много точки направи дошлия от Левски Симеон Александров - 17.

В третата част въпреки че Пирин не срещна особени трудности, разпределителят Константин Митев си изпусна нервите и коментира на висок глас съдийско отсъждане. Тогава съдията Добромир Добре санкционира с жълт картон играча и даде точка за Лукойл.

Марек също стартира с победа новото първенство, след като се наложи над Славия с 3:0 (29, 13, 22). Първата част бе най-драматична, в която имаше множество обрати, но в крайна сметка дупничани се оказаха по-конкретни във важните моменти и поведоха с 1:0. След това славистите бяха сломени и отстъпиха.

В третия мач вчера Габрово надви Черно море с 3:1 (14, 17, -22, 12) в зала "Орловец".

Източник: в. "7 дни спорт"