Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дея Спорт се утвърди като лидер в Супер Волей
Автор: Екип Burgas24.bg 15:55 / 26.02.2024Коментари (0)811
©
Отборът на "Дея Спорт" уверено върви към първото място в края на редовния сезон в Супер Волей.

Бургаският отбор се утвърди като лидер в класирането с 8 точки пред втория "Левски", само 4 кръга преди плейофите.

Това стана факт, след разгромната победа на "Дея" срещу "Монтана" с 3:0 /25:14, 25:21, 25:15/ само за 72 минути /MVP стана Димитър Василев/ и загубата на "Нефтохимик 2010" също в зала "Младост" срещу "Левски" с 1:3 гейма /23:25, 21:25, 25:23, 21:25/.

С актив от 49 точки - 17 победи и 1 загуба, водач в класирането е "Дея Спорт". "Нефтохимик 2010" е на трето място с 40 точки - 13 победи и 5 загуби.

В следващия 19-ти кръг двата бургаски отбора гостуват. Мачовете са на 1 март, петък. "Хебър" посреща "Дея Спорт" в Пазарджик, а началото е в 18:30 часа.

От 19:30 часа е дербито между "Монтана" и "Нефтохимик 2010".

В същото време женският тим на "Дея" спечели у дома срещу "Хектор" с 3:2 гейма и заема петото място в родния елит с 12 точки.

На бургаските момичета предстои гостуване на шампиона и убедителен лидер в класирането на Демакс лига "Марица".

Мачът в Пловдив е на 3 март, неделя, от 15:30 часа.

Тайлър Фриц отново се превърна в черна котка за Григор Димитров
Феноменално завръщане на Александър Везенков за Олимпиакос
Подобрилата световния рекорд на Стефка Костадинова с нова победа със слаб резултат