Юношите на България до 16 г. направиха 1:1 с връстниците си от Вестфалия

Коментари (0)
11:46 / 20.10.2010
409
Юношеските национали на България до 16 г. направиха равенство 1:1 с връстниците си от сборен тим на германската провинция Вестфалия в контролна среща на стадиона в Поморие. Треньорът Александър Димитров е изградил гръбнака на нашия тим основно от възпитаници на "Левски" и "Черноморец - Бургас". Гостите пък разчитаха на млади таланти от "Борусия" /Дортмунд/, "Бохум", "Арминия" /Билефелд/ и "Шалке 04".

Германските юноши откриха две минути след почивката чрез резервата Ян Гамерах, а в 56-ата минута Стивън Петков изравни с глава. Добри изяви под рамката имаше българският вратар Георги Китанов от "Черно море".

На 21 октомври /четвъртък/ от 16 часа двата отбора ще направят повторна контрола отново в Поморие.

Гостите от Вестфалия са на лагер в Слънчев бряг, където идват по традиция всяка есен още от 1974 г. Оттогава датират взаимните визити на наши и немски юноши по линия на партньорството между двата футболни съюза.