Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Баскетболистите на "Черноморец" удариха "Черно Море" в контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 16:41 / 07.10.2010Коментари (0)427
Черноморец победи Евроинс Черно море в контролна среща играна в Бургас. Момчетата на Дечо Коешинов спечелиха със 72:62 първата си контрола на българска земя. За бургазлии участие в мача не взе Прийст Лодърдейл, който е имал лек проблем и треньорското ръководство на клуба е предпочело да не го рискува.

Самата среща започна по-добре за бургазлии, които поведоха с 20:12 след края на първата част. Втората част обаче бе много силна за гостите, които обърнаха резултата в своя полза. Те я спечелиха с 28:15 и така на почивката поведоха с 40:35.

Варненци не успяха да повторят играта от втората и през третата част и домакините пак излязоха напред. Евроинс Черно море вкара само 9 точки за десетте минути и преди последната част Черноморец поведе с 52:49. В четвъртата част домакините отново бяха по-добри и в крайна сметка спечелиха срещата.

Най-резултатен за победителите бе Цветелин Иванов с 27 точки, докато за варненци Симеон Илиев вкара 15.

Днес започва турнирът "Петър Майсторов" в Ямбол, в който участие ще вземат домакините, Черноморец и Евроинс Черно море. Следващата седмица, във вторник (12 октомври) бургазлии ще върнат визитата на Черно море и двата тима ще играят нова контрола, но във Варна от 18.00 ч.

Източник: Sportal.bg