Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Победи записаха бургаските отбори в Супер Волей
Автор: Екип Burgas24.bg 10:07 / 18.12.2023Коментари (0)628
©
Бургаските отбори в Супер Волей записаха победи в последните си мачове. "Дея Спорт" разби с категоричното 3:0 гейма /25:23, 25:21, 25:20/ като гост в Разлог на местния "Пирин". За MVP в мача беше определен Мартин Иванов - либеро на "Дея Спорт". Най-резултатен за победителите с 16 точки беше Николай Учиков.

"Нефтохимик 2010" надигра като домакин варненския "Черно море" с 3:1 / 25:16, 25:14, 24:26, 25:13/. Бранимир Грозданов завърши с 20 точки и заслужи приза за най-полезен волейболист в мача.

През тази седмица, зала "Младост" ще бъде домакин на 3 мача от Супер Волей. Първият е утре, вторник от 17:30 часа. "Нефтохимик 2010" се изправя срещу "Монтана" в отложена среща.

На 21 декември, четвъртък, "Дея Спорт" посреща "Добруджа". Двубоят е отложен от втория кръг. Началният час е 18:00.

На 22 декември, петък, от 18:30 часа на полето в зала "Младост" ще излязат отборите от "Нефтохимик 2010" и "Берое".

Лидер във временното класиране е "Дея Спорт" с 23 точки от 9 мача - 8 победи една загуба. Втори е "Левски" с 22 точки - 7 победи и 3 загуби. ЦСКА е на трето място с 20 точки - също 7 победи и 3 загуби. Двата столични града обаче са изиграли по 10 срещи.

"Нефтохимик 2010" е на шеста позиция, но от 7 мача - 5 победи и 2 загуби и актив от 15 точки.

Григор Димитров е явен фаворит на букмейкърите за старта си на турнира в Стокхолм
Време е! Григор Димитров стартира днес участие на любим турнир
Нефтохимик продължава напред в Европа след нова победа в Чалъндж къп
Над 200 двойки ще вземат участие в 39-я Международен турнир по спортни танци "Купа Бургас"
Черноморец приема Локомотив (Пловдив) на стадион "Лазур"