Успешно начало на новия фехтовален сезон за клуб "Корсар"

Коментари (0)
15:01 / 03.10.2023
377
С провелия се този уикенд открит турнир по фехтовка "Купа Стара Загора“ за деца до 11/13/15 г. се даде началото на новата състезателна годна на оръжието сабя в страната.

Фехтовален клуб "Корсар“ завоюва златен и два бронзови медала. Те бяха спечелени в групата за момичета до 13 години. Със златото се окичи Екатерина Чаушева, а бронзовите отличия бяха за Доминика Микова и Мария Манчева. На крачка от медалите останаха Борис Чапкънов заемайки 5-то място при момчетата до 15 години, Петър Иванов 6-то място до 11 г., Лора Ганева - 5-то място и Мартина Христова 7-мо място при момичетата до 11 години.

Фехтовален клуб "Корсар“ участва в състезанието с 19 свои състезатели. Места извън призовата осмица спечелиха Стелияна Йорданова, Сиана Тодорова, Ярослава Микова, Стоян Койчев, Диана Ангелова, Невена Съботинова, Ивален Попов, Максим Маринов, Самир Абдула, Катерина Микова, Пламен Христов и Веселин Вълев. За много от тях това беше първото състезание от този ранг, а с представянето си дадоха заявка за бъдещи успехи.