Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Равда би в последния мач и стана първенец, Нефтохимик също взема купа
Автор: Екип Burgas24.bg 09:47 / 02.06.2010Коментари (5)935
В отложената среща от последния 38 кръг за първенство на Югоизточната "В" група, играна снощи в Ямбол, Равда-1954  победи Тунджа с разгромното 6:1. Четири гола вкара Васил Даменлиев - в 61, 67, 78 и 83 минута, по веднъж се разписаха Петър Колев в 76 и Стефан Трайков в 88 минута. За домакините едно попадение от дузпа върна Георги Йосифов в 87 минута за 1:5.

С тази победа Равда се изравни по точки на върха с Марица, но завоюва първото място в крайното класиране на групата поради по-добър баланс с пловдивчани и доби право от новото първенство да се състезава в състава на Източната "Б" група. След края на срещата председателят на ЗС на БФС - Пловдив Димитър Енчев връчи на капитана на Равда-1954 Николай Жечев купата на победител в първенството.

Купи ще бъдат връчени и на отборите заели второ и трето място в крайното класиране - Марица-1921 (Пловдив) и Нефтохимик-1986 (Бургас).